EROL SERT KİMDİR?

             1969 yılında Konya’nın Beyşehir ilçesinin Huğulu kasabasında dünyaya gelen Erol SERT ilk ve orta öğrenimini ailesinin yanında tamamladıktan sonra liseye Konya’da devam etti. Üniversite hayatını yine memleketi olan Konya’da Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesinde tamamladıktan sonra ilk çalışma hayatına 1993 yılında Tokat Turhal Ulutepe Sağlık Ocağında başladı. Aynı yıl Eğe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümünde Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı Asistanlığını kazanarak akademik kariyerine İzmir’de devam etti.

Dr.Erol SERT evli ve iki çocuk babası, her iki çocuğuda İstanbul’da Tıp Fakültesinde okuyor. Eşi Mut yörüklerinden Bahşiş aşiretinin kızı, Atatürk Üniversitesi Sosyoloji ve İstanbul Üniversitesi Hemşirelik Bölümünü bitirdi aynı zamanda laborant olarak görev yapıyor.       Erol SERT kitap okumayı, spor yapmayı, seyahat etmeyi, halktan biri olmayı seviyor.

Bursa’da özel bir hastanede Genel Cerrahi Uzmanı olarak çalıştıktan sonra 2000 yılında Kütahya’nın Gediz ilçesinde yer alan Devlet Hastanesine atandı, bu Hastanede Başhekim olarak görevine devam etti yine Kütahya’nın Emet ilçesinde hekimlik görevinin yanı sıra Başhekimlik ve sağlık Grup Başkanlığı yaptı.

Op.Dr.Erol SERT çeşitli illerde hekimlik ve Başhekimlik yaptıktan sonra, eşinin memleketi olan Mersin’e yerleşmeye ve bundan sonraki hizmetine burada devam etmeye karar verdi. 16.04.2003 tarihinde Mut Devlet Hastanesi’nde göreve başladı, Muayenehane açarak 24 saat halka hizmet verdi. Başarılı bir cerrah olan Dr.Erol SERT güler yüzü ve halktan biri olması nedeniyle kısa zamanda çok sevilen, sayılan, sözü dinlenen hatırlı biri oldu, bu süre zarfında Anamur’un ihtiyacı nedeniyle orada da geçici görevle çalıştı. Mut’un ileri gelen nüfuslu kişileri Op.Dr.Erol SERT’ten  Devlet Hastanesinde Başhekimlik yapmasını istediler, bunun üzerine halkın bana nerede ihtiyacı varise ben oradayım diyerek başhekimlik görevini üstlendi, iki yıl Mut Devlet Hastanesi’nde Başhekimlik yaptıktan sonra Mersin’de özel bir hastane açmaya karar verdi, bu nedenle de görevinden 2006 yılının Mayıs ayında istifa etti. Hastanenin inşaat döneminde ise Tarsus’da ve Mersin merkezde özel hastanelerde görev yaptıktan sonra 2010 yılında ortağı olduğu Forum Yaşam Hastanesi’nde çalışmaya başladı, halen aktif olarak çalışmaya devam ediyor. Çalışma hayatında çağın gerisinde kalmamak Tıbbın gelişimini yakından takip etmek için çeşitli kongrelere katıldı. Yurt içi ve yurt dışı geziler yaparak mesleği ile ilgili tüm yenilikleri takip etti. Mersin’de sevilen başarılı bir hekim olan Erol SERT aynı zamanda başarılı girişimci risk alabilen iş adamı.